Ongewenste haargroei is een verzamelnaam voor verschillende vormen van beharingsproblemen. Bij MediDerma is veel ervaring met permanente behandeling van alle denkbare vormen van ongewenste haargroei.
Een uitzondering hierop is blond of onvoldoende gepigmenteerd donshaar. De bestaande behandeltechnieken op het gebied van blond donshaar zijn door de huidtherapeuten van MediDerma onderzocht en worden als niet effectief beschouwd. Ongepigmenteerde stugge haartjes kunnen wel effectief worden behandeld met behulp van elektrische epilatie. De behandelbare vormen van ongewenste haargroei zijn als volgt:
De meest voorkomende reden van laserontharing is de behandeling van normale beharing. Bij vrouwen zijn de bikinilijn, oksels en benen de meest voorkomende behandelgebieden. Mannen laten tegenwoordig veelvuldig de borst, rug en/of biceps behandelen met de ontharingslaser. Maar ook alle andere lichaamszones kunnen worden behandeld mits de haartjes voldoende pigment bevatten. Normale beharing wordt in de westerse wereld vaak niet op prijs gesteld en wordt vaak in eerste instantie verwijderd door middel van traditionele ontharingstechnieken zoals scheren en harsen. Meestal wordt overgegaan op laserontharing indien de traditionele ontharingstechnieken als nadelig wordt ervaren (tijdrovend, huidirritatie).
Hypertrichose is een haargroei die sterker is dan men zou kunnen verwachten bij vrouwen van gelijke leeftijd en hetzelfde ras. Er kunnen fijne haartjes verschijnen in het gezicht, bij de slapen en bij de wenkbrauwen. Haren op de armen kunnen langer worden en in aantal toenemen. Onderbenen en romp zijn dan meestal ook zwaarder behaard. Er zijn diverse vormen van hypertrichose met verschillende oorzaken.
Bij vrouwen kan haargroei optreden op plaatsen waar meestal alleen mannen haren ontwikkelen, dit heet hirsutisme. De beharing verschijnt dan op plekken waar vrouwen gewoonlijk alleen donshaar hebben: op de bovenlip, wangen, kin en hals, rond de tepels, op de borst, de rug en bijvoorbeeld de buik. De meest voorkomende oorzaak van hirsutisme is een overgevoeligheid van de haarzakjes voor een normale hoeveelheid mannelijke hormonen (androgenen). Dit is een onschuldige vorm van hirsutisme, Sommige vrouwen met hirsutisme hebben een verhoogde hoeveelheid androgenen in het bloed.
De huidtherapeut is opgeleid om de diverse beharingsvormen te herkennen en zo nodig terug te verwijzen naar de huisarts. Soms is het gewenst eerst een lichamelijke oorzaak door de arts uit te laten sluiten alvorens te starten met de behandeling.
Behandeling van hirsutisme in het gelaat wordt veelal geheel of gedeeltelijk vergoed vanuit de aanvullende verzekering. MediDerma voldoet aan alle eisen van de zorgverzekeraars om deze vergoeding gerealiseerd te krijgen. Voor verzekerden bij ACHMEA wordt de nota desgewenst rechtstreeks door MediDerma ingediend.
MediDerma heeft een ervaren team van paramedisch opgeleide huidtherapeuten. Zij zijn in staat om laserbehandeling toe te passen bij ongewenste haargroei die gepaard gaan met andere huidproblemen. Hiervan worden enkele voorbeelden genoemd.
- Folliculitis ofwel geïrriteerde of ontstoken haarzakjes wordt veelvuldig gezien bij de bikinilijn. Vooral na het harsen en scheren treedt vaak verergering op. Laserontharing is een zeer effectieve behandeling om folliculitis tegen te gaan. Na enkele behandelingen neemt de huidirritatie al sterk af. Ingegroeide haren worden tussentijds op deskundige wijze verwijderd zodat genezing versneld kan plaatsvinden.
Tijdens een detranseksualisatieproces is zowel bij de m/v alswel bij de v/m transseksuelen om verschillende redenen permanente ontharing vaak gewenst. Laserbehandeling van het gelaat, lichaam, genitaalzone en huidtransplantaat staat uitgebreid beschreven bij transseksualiteit.
Wilt u een deskundige beoordeling van de behandelmogelijkheden van ongewenste haargroei? Het consult is kosteloos en geheel vrijblijvend. Zie een afspraak maken.